رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

از مهمترین زیرساخت های توسعه هر منطقه، شرایط مطلوب راه‌ها و امکانات حمل و نقل است


27 ارديبهشت, 1397 - 13:07 -- فرمانداری بوئین...
فرماندار بوئین زهرا

از مهمترین زیرساخت های توسعه هر منطقه، شرایط مطلوب راه‌ها و امکانات حمل و نقل است

اولین جلسه شورای اداری بخش رامند در سال ۹۷ به ریاست فرماندار بویین‌زهرا با حضور امام‌جمعه محترم دانسفهان، روسای ادارات راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، آب و فاضلاب روستایی شهرستان و جمعی از مسئولان بخش برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

علی رحمانی فرماندار شهرستان سخنان خود را این جلسه با محکومیت اقدامات اخیر دولتمردان آمریکایی آغاز نمود و گفت: اقدامات خارج از عرفِ دیپلماتیک رییس جمهور آمریکا در جوامع بین‌المللی نیز به شدت محکوم و مذموم است.

وی همچنین اظهار داشت: البته این موضوع خارج از انتظار نبوده و ناشی از خوی خودخواهانه و مستکبرانه آنهاست و وظیفه ما در قبال این اقدامات، ایجاد اتحاد بیش از پیش بین مسئولان و مردم و در نهایت رقم زدن آینده ای به مراتب روشن تر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی میباشد.

فرماندار شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان و مسئولان حاضر در خصوص مشکلات بخش رامند پرداخت.

رحمانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته، گازرسانی به ۹۵% از روستاهای شهرستان بویین‌زهرا را جزئی از خدمات نظام‌ مقدس جمهوری اسلامی برشمردند.‌

وی گازرسانی به معدود روستاهای باقی مانده را اولویت دولت برشمرد و گفت: به دنبال عدالت اجتماعی هستیم و سعی خواهیم‌ کرد امکانات متناسب با جمعیت روستاها به طور عادلانه در اختیار آنان قرار گیرد.

فرماندار وضعیت آب شرب روستاهای بخش رامند را از دغدغه اصلی مسئولان برشمرد و گفت: در اسرع وقت با حضور مسئولان استان، نسبت به بررسی و رفع این مشکل اقداماتی خواهیم‌ داشت.‌

وی همچنین به موضوع راه‌ و حمل و نقل پرداخت و گفت: از مهمترین زیرساخت های توسعه هر منطقه، شرایط مطلوب راه‌ها و امکانات حمل و نقل است. از این رو و با توجه به اینکه شهرستان بویین‌زهرا در مجموع دارای ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی و شهری است، همت ویژه مسئولان امر را میطلب‌.

این مقام‌ مسئول در ادامه توجه ویژه به صنعت کفش را موجب رونق اقتصاد شهر دانست و گفت: بنا بر مصوبات اولیه، کارگاه های تولید کفش شامل وام‌های اشتغال‌زایی روستایی نمیشد که با رایزنی‌ و مکاتبات لازم، کارگاه‌های تولید کفش نیز در زمره مشاغلی که میتوانند از وام‌های کم بهره استفاده نمایند قرار گرفت.

ایشان همچنین در خصوص رفع مشکلات مالی در حوزه آموزش و پرورش بخش رامند، تجاری سازی املاک غیر قابل استفاده در حاشیه خیابان‌های اصلی را پیشنهاد نمودند‌.فرماندار بویین‌زهرا در بخش پایانی سخنان خود گفت: استفاده از نایلون در کشاورزی را بنا بر مصوبه شورای پسماند شهرستان ممنوع میباشد.

وی خطاب به مسئولان مربوطه تصریح کرد: از کشاورزانی که قبل از تاریخ تصویب این قانون نسبت به کشت زیر نایلونی اقدام نموده اند باید تضامن لازم جهت جمع‌آوری نایلون ها بعد از برداشت محصول اخذ شود‌.