رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کوتاهی بانک ها در پرداخت اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی توجیه پذیر نیست.


10 تير, 1397 - 09:41 -- فرمانداری بوئین...
فرماندار بوئین زهرا

کوتاهی بانک ها در پرداخت اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی توجیه پذیر نیست.

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان بویین‌زهرا به ریاست رحمانی فرماندار با حضور بخشداران و سایر اعضا این کارگروه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

فرماندار بویین‌زهرا در این جلسه از عملکرد بانک ها در ارائه خدمات به متقاضیان ایجاد اشتغال انتقاد کرد و گفت: هیچ توجیهی برای عدم همکاری بانک ها با ادارات در جذب اعتبارات اشتغال‌زایی و ارائه تسهیلات وجود ندارد.

رحمانی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان بویین‌زهرا در بحث جذب اعتبارات و پرداخت تسهیلات در استان قزوین حائز رتبه اول است گفت: با این حال، در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار روستایی بر اساس آمار‌های کشوری در تراز پایین‌تری قرار داریم و باید دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل نسبت به جذب اعتبارات تخصیصی و پرداخت‌ها اهتمام ویژه داشته باشند‌.

رحمانی همچنین خواستار رفع مشکل در بدنه کارشناسی بانک های عامل شد و اضافه کرد: در کلیه مراحل قبل از پرداخت تسهیلات، نظر کارشناسان ادارات مربوطه و سرمایه‌گذاران لحاظ شده است و بانک‌ها باید پاسخگوی متقاضیان دریافت تسهیلات باشند و در این راه تمام تلاش خود را به‌کار گیرند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اشتغال اتباع بیگانه‌ در شهرستان ممنوع بوده و بازرسان کار با اعمال نظارت و بازرسی دقیق‌تر مانع از اشتغال این افراد شوند.

وی با اشاره به آمار های ارایه شده از بکارگیری اتباع بیگانه به خصوص در بخش شال، تأکید کرد: اگر فرصت شغلی در شهرستان فراهم باشد، متعلق به نیروی کار بومی است و این فرصت نباید در اختیار اتباع خارجی قرار بگیرد.