رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زینب(س) بانوی ولایت بود


21 شهريور, 1397 - 13:03 -- فرمانداری بوئین...
فرماندار بوئین زهرا

زینب(س) بانوی ولایت بود

یادواره شهدای شهر ارداق با حضور فرماندار بویین‌زهرا، فرمانده سپاه ناحیه امام حسین(ع)، بخشدار دشتابی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، جمعی از مسئولان و حضور پرشور مادران و خواهران شهدای این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

علی رحمانی فرماندار شهرستان بویین‌زهرا در این مراسم گفت: بررسی و تحلیل شخصیت زنان تأثیرگذار در تاریخ اسلام همچون حضرت زینب(س) که در ادامه راه قیام عاشورا نقش به سزایی داشتند، برای برنامه ریزان حوزه بانوان و فرهنگ و مدیران این عرصه‌ها که به دنبال ارائه الگویی مناسب برای زنان و دختران جامعه امروز هستند، می تواند گره از مشکلات فرهنگی جامعه باز کند.

وی در ادامه به برخی از خصوصیات بارز حضرت زینب(س) از جمله "ولایتمداری" آن حضرت اشاره کرده و وی را بانوی ولایت نامید و گفت: «زینب(س) چهره ای ممتاز در تاریخ اسلام است که قهرمانانه در راه انجام وظیفه، با ایمانی عمیق و عقیده ای استوار به ولی زمان نقش بسزایی در مسیر دین ایفا نمود.

فرماندار بویین‌زهرا در ادامه با تاکید بر ترسیم یک الگوی مطلوب برای زن امروزی اظهار داشت: ارائه الگوی زن مطلوب، یا به عبارتی دیگر، تشریح روش زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) و زینب کبری(س) به عنوان زنان نمونه تاریخ اسلام با مطالعه و شناسایی مقاطع مختلف زندگی آنان می تواند راه را برای ارائه الگوی متناسب با نیازهای جامعه امروز هموار سازد.