رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان بوئین‌زهرا


25 اسفند, 1398 - 09:10 -- فرمانداری بوئین...

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان بوئین‌زهرا

این جلسه به ریاست رحمانی فرماندار؛ با حضور صمدی دادستان شهرستان، اعضای شورای تامین و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا ،

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان بوئین‌زهرا به ریاست رحمانی فرماندار؛ با حضور صمدی دادستان شهرستان، اعضای شورای تامین و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

علی رحمانی فرماندار و رئیس شورای تامین شهرستان در این جلسه با بیان اینکه محورهای ورودی به شهرستان و استان در حال کنترل و پایش میباشد افزود: در ۲ نقطه در محور ساوه-بوئین‌زهرا و اشتهارد-بوئین‌زهرا عملیات کنترل و پایش توسط نیروهای نظامی، انتظامی، بسیجیان، هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان در حال انجام میباشد و از ورود خودروهایی با پلاک استانهای آلوده جلوگیری به عمل می آید و در شهرها و روستاهای شهرستان نیز شهرداری ها و دهیاری ها با کمک نیروهای  بسیجی و داوطلب اقدام به پایش مبادی ورودی شهرها و روستاها نموده اند و این اقدام با جدیت تمام و تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت.

ایشان در ادامه افزود با توجه به اپیدمی بالای ویروس کرونا و جلوگیری از قطع زنجیره انسانی، از امروز خدمات‌دهی اتوبوس‌های ناوگان حمل‌ونقل شهری متوقف شده و مقرر شد ساعت کار فروشگاه های زنجیره ای و هایپرها در سطح شهرستان تا اطلاع بعدی به ساعت ۸صبح تا ۱۸ بعدازظهر کاهش یابد.

رحمانی در ادامه اظهار داشت: از اصناف به جز آن دسته که ارائه کننده ارزاق عمومی هستند تقاضا میشود تا هرچه زودتر به صورت خودجوش و داوطلبانه تعطیل کنند ،در غیر اینصورت برای صیانت از جان مردم تصمیمات جدیدتری اتخاذ می شود.

فرماندار بوئین‌زهرا در بخش دیگری از سخنان خود افزود: طبق مصوبات جلسات استانی مقرر گردید فعالیت کلیه واحدهایی که تولیدات غیر ضروری و غیر خوراکی در سطح استان و شهرستان دارند، تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل شوند و این عدم فعالیت در جهت حفظ سلامت کارگران بوده و شامل شرکتها و واحدهای تولیدی غیر ضروری (پوشاک، کیف‌ و کفش، فولاد، کاشی، سرامیک و..‌.) میباشد.

ایشان در بخش پایانی سخنان خود افزود: جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بررسی‌های لازم جهت ایجاد نقاهتگاه در سطح شهرستان را انجام داده و مقدمات لازم جهت ایجاد نقاهتگاه و محلی مناسب جهت قرنطینه افراد مشکوک به ویروس کرونا را فراهم نمایند.